Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2019-2020 Дечја недеља из угла библиотеке
Дечја недеља из угла библиотеке ПДФ Штампа Ел. пошта
среда, 09 октобар 2019 17:02

Манифестација Дечја недеља се одржава сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, њихово право да одрастају у што бољим условима.

Дечја недеља са слоганом „Да право свако – дете ужива лако“ ове године се обележава од 7. до 13. октобра.

У организацији са школском библиотеком, ученици нижих разреда су се потрудили да припреме пригодан програм.

Наставница грађанског васпитања, Слободанка Бараћ, упознала је децу са Дечјим правима и објаснила  на најбољи начин шта она представљају за њих.

Уценици првог разреда су нам се представили песмом: „Ала је леп овај свет“.

Овај програм употпунили су ученици нижих разреда рецитацијама, како својих, тако и песама наших познатих песника, и изведбом драмских текстова.

Учитељи, као и сви присутни, уживали су, знајући да су деца уложила доста труда и рада како би  испунила своја, као и очекивања истих.

Захваљујем се пре свега деци, њиховим учитељима који су им пружили пуну подршку и усмерили их ка успешној реализацији осмишљеног програма, као и гостима, који су својим присуством показатељ деци да се њихова права и глас и те како поштују и уважавају.

Дечју недељу смо завршили представом "Псић и мачкица". Деца су уживала и уз осмех пропратили представу до краја.

Текст и фото:

Јелена Секулић,