Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2020-2021 Васкрс у нашој школи
Васкрс у нашој школи Штампа Ел. пошта
среда, 28 април 2021 19:57

28. април 2021. године

Ближи нам се најрадоснији празник Васкрс. Тим поводом смо на часу ликовне културе украшавали јаја.

Сви ученици одељења 1-2 донели су по једно кувано јаје, а потом на часу украшавали.

Такмичарски дух у нашемо одељењу не мањка. А другарство и солидарност били су на делу показани. Давали су једни другима материјале за рад   и по неко јаје, ако је неко пожурио и поломио исто.

Победничко јаје припада Нини Бановић, која је била веома креативна.

Друго место деле Вук Вукићевић, Лара Ђорђевић и Мила Јанковић, са истим бројем гласова.

Сви учесници су били равноправни и ученици нису знали коме припада који број на коме је јаје изложено.

Празничну атмосферу употпунила је песма коју смо могли да слушамо захваљујући новој технологији и савременом начину учења.

Видео материјал са нашег часа погледајте у видеу ОВДЕ.

Учешће у обележавању Васкрса узело је и одељење 1-1.

Видео материјал са нашег часа погледајте у видеу ОВДЕ.

Учешће ученика из издвојеног одељења из Вуче.

Пролеће, дивно годишње доба, природа се буди. Доласком пролећа, долази и Васкрс, најрадоснији хришћански празник, дан Христовог васрсења. Васкрсу се највише радују деца. Ученици издвојеног одељења у Вучи вредно су се припремили доласку Васкрса, исказујући своју креативност цртањем и шарањем јаја.

Након тога уследило је и такмичење куцања јајима, на коме је победило јаје ученице Милице Трифуновић.

ЉУДИ ЛИКУЈТЕ,

НАРОДИ ЧУЈТЕ,

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ,

РАДОСТ ДОНЕСЕ.

СРЕЋНИ ДОЛАЗЕЋИ ПРАЗНИЦИ СВИМА, У ЗДРАВЉУ И РАДОСТИ ДА ИХ ПРОСЛАВИМО!

Текст и фото:

Светлана Радосављевић