Замена улога ПДФ Штампа Ел. пошта
субота, 02 април 2022 21:22

Свако дете воли игру, шалу и смех, па тако и ученици 4. разреда Горње Сочанице. Са нестрпљењем су дочекали 1. април, Светски дан шале.

Како би им тај дан био занимљивији и другачији од других, потрудила се учитељица Данијела Мијаиловић. Ученици су, по први пут, имали прилику да се опробају у улози учитеља/учитељице, кроз замену улога.

Тако је Николина била у улози учитељице на часу математике, Василије се опробао у улози учитеља на часу српског језика, а учитељица Данијела била ђак који пажљиво слуша али и збија шале.

На обострано задовољство, настава је неометено и по плану протекла уз разне згоде и незгоде. Ученици су закључили да је посао учитеља/учитељице велики изазов и додали да им је ово свакако био, један од најинтересантнијих дана проведених у школи.

Не каже се узалуд да је смех лек за душу, нити да људи који се често смеју, дуже живе.

Зато, смејте се стално јер ,,ДАН БЕЗ СМЕХА ЈЕ ИЗГУБЉЕН ДАН"! (Чарли Чаплин )

Текст и фото:

Данијела Мијаиловић