Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2022-2023 Шта детету треба да расте до неба
Шта детету треба да расте до неба Штампа Ел. пошта
субота, 08 октобар 2022 07:57

Da bi deca živela u podsticajnom i sigurnom okruženju u kome mogu da ostvare maksimum svojih potencijala, u atmosferi punog poštovanja dečijih prava prema međunarodnim i domaćim pozitivnim propisima, neophodno je da svi društveni akteri rade zajedno na podršci porodici i roditeljstvu, uključujući alternativne oblike, čime se obezbeđuje dostojanstven život i podsticaj porodici i deci koja u njoj odrastaju.

Iz tog razloga, učenici izdvojenog odeljenja u Vuci, dečiju nedelju, pod sloganom "Šta detetu treba da raste do neba", provode u igri, zabavi, poseti pozorištu i izradi kostima za maskenbal. Sa svojim drugarima igrali su igre bez granica, sarali školski teren, maskirali se u svoje izrađene kostime. Igre, kreativnosti i zabave nije manjkalo, a dečija nedelja je obeležena smehom i radošću.

Neka svako dete uživa u veselom i uzbudljivom detinjstvu, punom sreće, zdravlja, ljubavi, podrske i razumevanja.

Draga deco, srećna vam Dečija nedelja.

Текст и фото:

Милица Влашковић