Водич за основце Ел. пошта
уторак, 15 јануар 2013 10:13

Занимања има веома много и сигурно је да су нека од њих баш за тебе. Неко бира занимање по томе што мисли да је цењено, или популарно, или се добро плаћа, а понекад одлуку доноси и сасвим случајно. Велико је задовољство радити посао који нам је занимљив. Због тога је веома важно да откријеш своја интересовања...

Водич испуњава три значајне функције: помаже ученицима да одреде своје место спрам света рада и информише их о занимањима и образовним профилима, тако да на основу споја тих сазнања донесу добро засновану одлуку о избору средње школе, односно занимања.

Све о занимањима, будућим пословима, средњим школама и остало важно за ваш одабир будућег даљег школовања можете видети на сајту Националне службе за запошљавање - ВОДИЧ ЗА ОСНОВЦЕ на адреси http://vodiczaosnovce.nsz.gov.rs/cir/index.php.

Водич за основце у PDF верзији можете преузети овде.