Издвајамо !!!! ПДФ Штампа Ел. пошта
Оцена корисника: / 0
ЛошеНајбоље
четвртак, 31 јануар 2013 15:54

На  сајту у делу   Почетна - УЧЕНИЦИ  - Ученички радови -  Литерални радови - Ђачка поезија - можете погледати литералне  радове наших ученика.

За овај месец издвајамо песму Кристине Радовановић, ученице 7. разреда - МОЈ ПРОФЕСОР - , посвећена Рајку Премовићу, професору српског језика.

Мој професор

лепом примерава.

Кристина Радовановић, VII-1
јануар, 2013. године

Више песама погледајте овде.

У делу сајта Почетна - Downloads - Литерална секција можете преузети наше радове.

Део једне песме у прози:

Прође што би – ка ' и вечно све што није

Покрет и реч

Покрети се преточише у реч јер реч занеме. Зато и ћутња - трзаји нам орткривају сан. Зашто реч не рече своје кад за то је и дата? Без ње се и покрет отужио - сном. А неће је ни бити. ?! - тек неће. И све ће ћутањем усахнути. Зашто је Господ даде - а неста?!

Знам, противно је Божјој. У заповест израсте чак. Ма откуд жеље онда кад Његово сам дело -као и она. Ако је и кушња - преголема је. Јаче је од нас то - до немоћи (не)хтења. Опрости, Господе, знам што чиним, ал’ снаге за нечињење немам. И што њу крај мене даде? Опрости, ал’ кушња Ти је од заповести јача...

За цео текст кликните овде.

на врх странице