Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2013-2014 ВЕСТИ 2013-2014 Обележавање св. Јована Богослова у Сочаници
Обележавање св. Јована Богослова у Сочаници Штампа Ел. пошта
петак, 11 октобар 2013 17:25

Светом архијерејском литургијом и литијама око цркве Светог Јована Богослова у Сочаници обележен је дан градске славе.

Служећи литургију, владика рашко-призренски Теодосије је, обраћајући се окупљеном народу, посебно истакао да је свети Јован био веран следбеник Христовог учења и да је својим ученицима увек говорио - „ Будите сложни и јединстви“.

Домаћин славе цркве Светог Јована Богослова била је наша школа. Велики број ученика били су учесници литургије и богатог културно-уметничког програма, који је за ту прилику припремљен.

На сабору у Сочаници и ове године је организовано представљање фрулаша са Косова и Метохије. Победници Златне фруле Косова и Метохије узеће учешће на републичком такмичењу.