Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2015/2016 ВЕСТИ 2015-2016 Семинар у нашој школи - ИОП
Семинар у нашој школи - ИОП Штампа Ел. пошта
среда, 14 октобар 2015 15:18

У просторијама наше школе одржан је семинар „Аутистични спектар, хиперактивност, дислексија и друге сметње – стратегије“ у организацији Save the Children Kosovo. Семинар је за све наше раднике био бесплатан.

Реализатор семинара била је Милена Јеротијевић, психолог, координаторка програма за стручно усавршавање Групе МОСТ, Београд.

У Каталогу програма сталног стручног усавршавања наставника, васпитача и стручних сарадника за школску 2014/2015. и 2015/2016. семинар је под редним бројем 282. Општи циљеви семинара су Повећање квалитета образовања и квалитета укључености ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом у наставу и вршњачку групу. Повећање компетенција наставника за остваривање инклузивног образовања.

Семинар је био веома добро посећен, сви полазници добили су сертификате и 16 бодова.

Поред наставника из наше школе, учешће су узели и радници ОШ "Лепосавић" из Лепосавића.