Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2016-2017 Ђаци од 11. јануара поново у школи
Ђаци од 11. јануара поново у школи

09.01.2017. - 14:00

Министарство просвете, науке и технолошког развоја на основу података које су прикупиле школске управе, а имајући у виду да је веома тешко надокнадити пропуштене часове,  донело је одлуку да настава у основним и средњим школама почне у среду, 11. јануара 2017. године. Према расположивим информацијама број оболеле деце је у стагнирању или опадању, с тим што је у Београду и другим већим центрима  значајан пад броја оболелих. Локалне самоуправе у којима је проглашена ванредна ситуација донеће одлуку о томе да ли има услова да се настави школска година и о тој одлуци обавестити Министарство. Код начина надокнаде часова важно је да се поштује школски календар, као и да план надокнаде одобри Министарство. Апелујемо на просветне раднике да имају разумевања и омогуће надокнаду пропуштеног градива деци која су дуже одсуствовала или ће одсуствовати, да их одмах не пропитују и тестирају.