Почетна ВЕСТИ Вести Државно такмичење ТИТ
Државно такмичење ТИТ ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 16 мај 2024 11:16

На републичком такмичењу из технике и технологије одржаном у Београду 10. и 11. маја 2024. године учествовале су ученице наше школе Марта Николић и Андреа Милошевић.

Обе ученице су оствариле запажене резултате. Ученица Марта Николић је освојила 3. награду у дисциплини рада по задатку и тако се нашла међу 10 најталентованијих ученика наше државе у области технике и технологије. Као предметни наставник поносна сам на обе ученице, али и на остале ученике наше школе који нижу резултате на републичким такмичењима. Такође, похвалила бих и организацију самог такмичења које је одржано на Алфа БК универзитету у Новом Београду.

Ово није било само такмичење, већ подстицај и инспирација за младе генерације да сањају велике снове и стварају их кроз своје иновативне пројекте.

Текст и фото:

Анкица Јаковљевић