ПРОБНИ ТЕСТ ПДФ Штампа Ел. пошта
субота, 14 мај 2011 21:22

Велики број ученика осмог разреда присуствовао је пробном тесту из српског језика и математике.

Полагање испита одржано је у фискултурној сали. Тест из српског језика ученици су решавали од 9 до 11 часова. После паузе од једног часа ученици су решавали тест из математике.

Од 41 ученика осмог разреда провери знања на пробном испиту нису присуствовала само два ученика - Стефановић Стефан и Вулетић Николија.

Ове школске године се по први пут уместо квалификационог испита за упис у средње школе полаже ЗАВРШНИ ИСПИТ на крају осмог разреда, МАЛА МАТУРА која ће се бодовати за упис ученика у средње школе.

На тестовима из српског језика и математике 50% задатака које осмаци буду добили биће познати, 25% делимично измењени, а 25% задатака биће потпуно непознати.

РЕЗУЛТАТИ ПРОБНОГ ТЕСТА:

Тест из математике преузмите овде.

Решења теста из математике преузмите овде.

Тест из српског језика преузмите овде.

Решења теста из српског језика преузмите овде.