Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2011-2012 ВЕСТИ 2011-2012 Обележавање 95 година од Топличког устанка у Сочаници
Обележавање 95 година од Топличког устанка у Сочаници ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 30 јануар 2012 00:00

Данас је у Сочаници обележено 95 година од Топличког устанка који је овде започет далеке 1917. године.

Обележавање јубилеја започето је код Спомен плоче у центру Сочанице. Учешће у обележавању узели су и чланови Савеза потомака ратника 1912-1920.

Допринос у овом догађају дали су и чланови планинарског друштва "КОПАОНИК" из Лепосавића који су организовали марш од Лепосавића до Сочанице стазама својих предака.

Испред споменика посвећеном жртвама рата на Косову и Метохији у 1999. години упаљене су свеће и положено је цвеће.

Обележавање је настављено у Спомен соби посвећеној Топличком устанку која се налази у дворишту наше школе.

На крају је у просторији Дома културе одржана свечана академија у којој су глумци Народног позоришта из Београда извели одломак из представе "ВРЕМЕ ЧАСТИ И ПОНОСА".

Значајно учешће у обележавању јубилеја узели су и ученици наше школе.

Више о Топличком устанку погледајте овде.

на врх странице