Завршни испит 2014 Ел. пошта
понедељак, 16 јун 2014 18:01

Одржан је завршни испит 2014. године.

Ученици 8. разреда су  полагали тест из српског језика, математике и комбиновани тест.

Сви ученици (32) су полагали тест у фискултурној сали наше школе.

Решења теста из СРПСКОГ ЈЕЗИКА погледајте ОВДЕ.

Решења теста из МАТЕМАТИКЕ  погледајте ОВДЕ.

Решења  из КОМБИНОВАНОГ ТЕСТА  погледајте ОВДЕ.

Бодове које сте добили на тесту из српског језика и математике треба помножити са 0,8 како бисте добили број бодова који сте реално освојили. Број бодова са комбинованог теста треба помножити са 0,4.

ПРИМЕР:

Ако је ученик урадио свих 20 задатака из српског језика он на тесту има 20 х 1 поен=20 поена. Овај број помножимо са 0,8 и добијамо 20 х 0,8=16 поена

Пример за комбиновани тест: Ако ученик има на тесту 17,5 поена тај број се множи са 0,4 па имамо - 17,5 х 0,4 = 7 поена

НАПОМЕНА: Прорадио је сајт министарства просвете за упис ученика у средње  школе на адреси http://www.upis.mpn.gov.rs/.

Уносом ваше шестоцифрене шифре можете погледати све ваше податке: матични подаци, оцене у 6., 7. и 8. разреду, као и касније бодове са завршног испита.