Шаљска Бистрица ПДФ Штампа

О селу

Шаљска Бистрица је насеље у општини Лепосавић на Косову и Метохији.

Површина катастарске општине Шаљска Бистрица где је атар насеља износи 787 ha. Село се налази 16 km југоисточно од Лепосавићa са обе стране средњег тока Бистрице, десне притоке Ибра. У граничном појасу су села Кошутово, Церања и општина Косовска Митровица. Спада у насеља разбијеног типа. Средња надморска висина села је 590м. Земље за обрађивање у селу има мало. Њиве су поред реке, под повртарским културама и кукурузом.

У селу 2004. године живи 163 становника. Ово је једно од 3 села са албанском етничком већином у општини Лепосавић. Данашње становништво чине родови : Ахмети, Алија, Алиу, Аљиа, Аљиу, Арифај, Бајрами, Бехрами, Хајдари, Хајрулаху, Хаљиљи, Хаљити, Хасани, Хетеми, Имери, Мехмети, Мухареми, Муслија, Муслиу, Мусљиу, Мустафа, Садику, Сами, Сулејмани, Сељмани, Селмани, Ука и Захити.

О школи

Због познате политичке ситуације после 1999. године наша школа нема контаката са овим издвојеним одељењем.

Сателитски снимак школе у Шаљској Бистрици